Category Archives: archiwum

DSC03528

II Festiwal Piosenki Zimowej w Bajkowym Przedszkolu

11 i 12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenki Zimowej. Wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby zaprezentować piosenki zimowe swoim kolegom i koleżankom. Każda grupa przygotowała na tę okazję piękne stroje i specjalne inscenizacje do swoich piosenek. Była to także okazja do utrwalenia i wzbogacenia wiadomości dzieci na temat charakterystycznych cech zimy, do przedstawienia wokalnych umiejętności dzieci w piosenkach o tematyce zimowej, wyzwalania radości podczas grupowego śpiewu, nabywania pewności siebie w wystąpieniach przed szerszą publicznością oraz uwrażliwiania  na piękno muzyki . Była też czas na wesołe zimowe zabawy i tańce. Festiwal zakończył się wspólnym zdjęciem.

Galeria zdjęć:

DSC02348

Dzień Babci i Dziadka na zabawie karnawałowej w „Bajkowym Przedszkolu”

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy święto Babci i Dziadka połączone z zabawą karnawałową. Wszyscy goście zostali zaproszeni do auli Szkoły Podstawowej nr 13. Tam, na scenie przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wiersze specjalnie przygotowane na te okazję. Po wspólnym odśpiewaniu „Sto lat”  dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom okolicznościowe laurki. Potem wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek – ciepłą herbatę z cytryną, pyszną kawę ze śmietanką i ciasto. Dla dzieci były soki, krakersy i paluszki. Po poczęstunku do wesołej zabawy zaprosiła wszystkich firma Alternatywa. W udekorowanej sali wodzirej porwał do tańca dzieci, dziadków i rodziców. Wszyscy wesoło bawili się przy tradycyjnych i nowoczesnych melodiach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wesoła zabawa obfitowała w ciekawe konkursy wzbogacone rekwizytami , kolorową dekorację oraz dyskotekowe światła.

Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę.

Galeria zdjęć:

DSC_1799

„Szalone bajeczki z dziadunia teczki”

W poniedziałek, dzieci ze starszych grup pojechały do SCK-u na przedstawienie pt. „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”  przygotowane przez Agencję Artystyczną z Kielc. Artyści zaprezentowali dzieciom  najbardziej znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na scenie pojawiła się więc Samochwała, Sroka, Pan Hilary, Kurka w aeroplanie, Sum,  Chora żaba,  Kichająca Katarzyna i dziadunio, któremu wnuki organizowały niespodziankę urodzinową. Wszystko to w przepięknej scenografii,  z cudowną oprawą muzyczną,  aranżacją,  kostiumami,  z fantastyczną  interpretacją         i  z pełnym zaangażowaniem widowni.  Na zakończenie artyści zaprosili na scenę kilkoro dzieci do udziału we wspólnej recytacji i inscenizacji wiersza pt. „Rzepka”. Gromkie oklaski były podziękowaniem za wspaniałe przedstawienie.

Galeria zdjęć:

DSC_2603

Bal Bajkowych Postaci

We czwartek, już po raz kolejny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy dla dzieci Bal Bajkowych Postaci.  Bal związany był z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek obchodzonym właśnie 5-go listopada. W tym dniu chcieliśmy przypomnieć dzieciom ciekawe pozycje z dziecięcej literatury połączone z wesołą zabawą z udziałem bajkowych bohaterów.  Pamiętajmy, że bajki i baśnie to doskonały  środek pobudzający dziecięcą wyobraźnię.  To bajki i baśnie pomagają naszym dzieciom rozpoznawać emocje i są najlepszym narzędziem służącym wspieraniu ich rozwoju we wczesnym wieku. W tym szczególnym dniu chcemy także przypomnieć, że w naszym przedszkolu dzieci mają możliwość codziennego obcowania z literaturą dziecięcą do czego zachęcamy także rodziców.

Galeria zdjęć:

DSC_2517

Festiwal Piosenki Jesiennej

Po raz pierwszy w naszym Bajkowym przedszkolu zorganizowaliśmy Festiwal Piosenki Jesiennej. Brały w nim udział wszystkie grupy przedszkolne prezentując po jednej piosence o tematyce jesiennej. Panie zadbały o odpowiednią dekorację i wybór piosenek a rodzice pomogli w przygotowaniu strojów dla dzieci. Festiwal przebiegał według tradycyjnych reguł – była widownia, scena, oklaski, zdjęcia i słodki poczęstunek na zakończenie. Do zobaczenia wkrótce na Festiwalu Piosenki Zimowej.

Galeria zdjęć:

DSC_2609

„Cygańska baśń” w wykonaniu Teatru Bazyl

We czwartek do naszego przedszkola przyjechał Teatr Żywego Aktora „Bazyl” z Rzeszowa. Aktorzy zaprezentowali dzieciom „Cygańską baśń”, która poruszała temat wolności. Przedszkolaki  miały okazję zastanowić się, co tak naprawdę oznacza słowo „wolność”  i jak go rozumieć. Przepiękne stroje, cygańska muzyka  i gra aktorska zasłużyły na oklaski i uśmiechy dzieci.

Galeria zdjęć:

DSC00651

Wycieczka do lasu

We środę 28 października zorganizowaliśmy dla wszystkich dzieci wycieczkę do lasu. W  tym roku pojechaliśmy do Nadleśnictwa Tuszyma. Tam pan leśniczy zaprosił wszystkich na krótką pogadankę oraz  film o zasadach prawidłowego zachowania się w lesie. Później zwiedzaliśmy wystawę o życiu mieszkańców lasu a na zakończenie pojechaliśmy do leśnej szkółki, aby zobaczyć jak rośnie młody las i jak leśnicy przygotowują nowe sadzonki. Wycieczka zakończyła się spacerem po lesie. Dzieci cieszyły się jego bogactwem  i podziwiały jesienne kolory.

 

Galeria zdjęć:

 

DSC_2504

Teatrzyk pt. „Calineczka”

W poniedziałek 12 października gościliśmy w przedszkolu teatr „Mag”, który przedstawił dzieciom baśń pt. „Calineczka” Jana Ch. Andersena. Przedszkolaki  miały możliwość uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym i poznania nowej formy jaką jest teatrzyk kukiełkowy. Przypomniały sobie zasady zachowania się na przedstawieniu, miały okazję pobawić się kukiełkami a na zakończenie nagrodziły brawami aktorów. Udział w przedstawieniu dostarczył dzieciom wielu artystycznych wrażeń.

Galeria zdjęć: