Blog

dscf2432

Spotkanie z policjantami

 

We wtorek, 27 września dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkały się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Nasi goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat: „Bezpieczna droga do przedszkola”. Policjanci razem z przedszkolakami powtórzyli i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa na ulicy: jak poruszać się po drogach, co mówią uliczne sygnały, w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, z kim możemy chodzić po mieście, co robić, gdy zaczepi nas ktoś nieznajomy. Przedszkolaki słuchały także bajki pt. „Jak paw przechodził przez jezdnię” i dzieliły się wrażeniami po jej wysłuchaniu. Na zakończenie umówiliśmy się z naszymi gośćmi na kolejne spotkanie wiosną, na zwiedzanie radiowozu.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i do zobaczenia.

Galeria zdjęć: