Blog

dsc05321

Wycieczka do lasu

 

W środę przedszkolaki pojechały na wycieczkę do lasu. W tym roku szkolnym był to Rezerwat Buczyny w leśnictwie Przyłęk. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Po rezerwacie oprowadzał nas leśniczy -pan Jerzy Kurzawa. Razem z nim obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów.

Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.  Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u małych dzieci.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne.

Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć: