Blog

IMG_2052

Wizyta ratowników medycznych

W dniach 24.04. i 30.04. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie dzieci z ratownikami medycznymi ze Szkoły Ratownictwa Medycznego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Takie spotkania organizujemy wspólnie już od dwóch lat, aby przybliżyć dzieciom tematykę związaną z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw w domu, w przedszkolu, w parku. W tym roku dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, poznały pozycje obronne w czasie zaatakowania przez psa, uczyły się głośnego wzywania pomocy, zakładania opatrunków, itp. Tradycyjnie już na zakończenie spotkania odbyło się zwiedzania karetki pogotowia, poznawanie jej wyposażenia. Potem dzieci słuchały jeszcze sygnałów dźwiękowych wydawanych przez karetkę. Podziękowaliśmy naszym gościom laurką i już umówiliśmy się na kolejne spotkanie za rok.

Galeria zdjęć: