Blog

CAM04304

Wycieczka do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

W środę zorganizowaliśmy wycieczkę do skansenu w Kolbuszowej. Chcieliśmy pokazać dzieciom fascynujący świat minionych czasów, pejzaż lasowiackich i rzeszowskich wsi.

Muzeum zorganizowane jest na wolnym powietrzu, leży pośród lasów, stawów, łąk i pól uprawnych. Można tam oglądać bezcenne pamiątki naszej kultury i zabytki architektury drewnianej naszego regionu. Przedszkolaki oprowadzane przez przewodników oglądały drewnianą architekturę: chaty, kapliczki, szkołę, kościół, kuźnię. Podziwiały dawne wyposażenie chat, drewniane zabawki i słuchały historii mieszkających tam kiedyś ludzi. Dzieci poznały świat, którego już nie ma i przeżyły niecodzienne spotkanie z naszą przeszłością.

Zapraszamy wszystkich rodziców do odwiedzenia muzeum z całą rodziną. Naprawdę warto!

Galeria zdjęć: