Bal Bajkowych Postaci

We czwartek, już po raz kolejny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy dla dzieci Bal Bajkowych Postaci.  Bal związany był z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek obchodzonym właśnie 5-go listopada. W tym dniu chcieliśmy przypomnieć dzieciom ciekawe pozycje z dziecięcej literatury połączone z wesołą zabawą z udziałem bajkowych bohaterów.  Pamiętajmy, że bajki i baśnie to doskonały  środek pobudzający dziecięcą wyobraźnię.  To bajki i baśnie pomagają naszym dzieciom rozpoznawać emocje i są najlepszym narzędziem służącym wspieraniu ich rozwoju we wczesnym wieku. W tym szczególnym dniu chcemy także przypomnieć, że w naszym przedszkolu dzieci mają możliwość codziennego obcowania z literaturą dziecięcą do czego zachęcamy także rodziców.