Wycieczka po Mielcu

W poniedziałek, dzieci ze starszych grup były na wycieczce po naszym mieście. Zgodnie  z założeniami Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego naszym obowiązkiem jest zapoznawanie dzieci z naszym miastem, regionem, jego historią, tradycją i zabytkami. Zwiedziliśmy więc SSE, lotnisko, MOSiR, Plac AK, starówkę, bazylikę mniejszą pw. św. Mateusza. Odwiedziliśmy także Gryfa i oglądaliśmy kamieniczki  w Rynku. Na zakończenie wycieczki byliśmy w parku Oborskich i odwiedziliśmy Muzeum Regionalne.  Wysłuchaliśmy historii powstania naszego miasta i poznaliśmy losy ostatnich właścicieli – rodziny hrabiego Wacława Oborskiego.

Pamiętajmy, aby pomagać dzieciom w poznawaniu miasta podczas rodzinnych wycieczek i spacerów.