Blog

DSC_1790

Bal Bajkowych Postaci

Bal Bajkowych Postaci – 5.11.2015r.

We czwartek, już po raz kolejny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy dla dzieci Bal Bajkowych Postaci.  Bal związany był z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek obchodzonym właśnie 5-go listopada. W tym dniu chcieliśmy przypomnieć dzieciom ciekawe pozycje z dziecięcej literatury połączone z wesołą zabawą z udziałem bajkowych bohaterów.  Pamiętajmy, że bajki i baśnie to doskonały  środek pobudzający dziecięcą wyobraźnię.  To bajki i baśnie pomagają naszym dzieciom rozpoznawać emocje i są najlepszym narzędziem służącym wspieraniu ich rozwoju we wczesnym wieku. W tym szczególnym dniu chcemy także przypomnieć, że w naszym przedszkolu dzieci mają możliwość codziennego obcowania z literaturą dziecięcą do czego zachęcamy także rodziców.

 

„Szalone bajeczki z dziadunia teczki” – 9.11.2015r.

W poniedziałek, dzieci ze starszych grup pojechały do SCK-u na przedstawienie pt. „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”  przygotowane przez Agencję Artystyczną z Kielc. Artyści zaprezentowali dzieciom  najbardziej znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na scenie pojawiła się więc Samochwała, Sroka, Pan Hilary, Kurka w aeroplanie, Sum,  Chora żaba,  Kichająca Katarzyna i dziadunio, któremu wnuki organizowały niespodziankę urodzinową. Wszystko to w przepięknej scenografii,  z cudowną oprawą muzyczną,  aranżacją,  kostiumami,  z fantastyczną  interpretacją         i  z pełnym zaangażowaniem widowni.  Na zakończenie artyści zaprosili na scenę kilkoro dzieci do udziału we wspólnej recytacji i inscenizacji wiersza pt. „Rzepka”. Gromkie oklaski były podziękowaniem za wspaniałe przedstawienie.

Galeria zdjęć: