Blog

DSC_0243

Wigilia w przedszkolu

„Podzielić się opłatkiem
- powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć wszystkim
I wszystko im przebaczyć”

Zgodnie ze starym polskim obyczajem zorganizowaliśmy dla dzieci wigilię w przedszkolu. Przez kilka wcześniejszych dni przedszkolaki poznawały historię narodzenia Pana Jezusa, zwyczaje, tradycje, kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe. Tak przygotowane mogły w pełni cieszyć się uroczystą wigilią przygotowaną w przedszkolu. W tym świątecznym dniu wszystko odbyło się zgodnie z polską tradycją.Po uroczystym zapaleniu świecy, odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i modlitwie nastąpiło składaniesobie życzeń i łamanie się opłatkiem. Potem zasiedliśmy do stołu i przy kolędach spożywaliśmy potrawy wigilijne. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój – odświętnie ubrani, przy wspólnym stole, na którym leżało sianko cieszyliśmy się swoją obecnością.

Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

Galeria zdjęć: