Category Archives: wydarzenia

dsc05662

Pasowanie na przedszkolaka

W pierwszych dniach listopada  w naszym przedszkolu odbyło się  „Pasowanie na przedszkolaka” z udziałem rodziców. Celem takiej uroczystości jest przyjęcie do grona przedszkolaków najmłodszych dzieci, nawiązanie bliższego kontaktu miedzy dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola, tworzenie atmosfery radości, przyjaźni i zaufania, integrowanie się we wspólnej zabawie dzieci oraz zaprezentowanie umiejętności dzieci.       W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały rodzicom to, czego nauczyły się w przedszkolu. Śpiewały  piosenki, recytowały wiersze, inscenizowały ruchem piosenki. Spotkanie zakończyło uroczyste pasowanie na przedszkolaka i złożenie ślubowania przez dzieci. Każdy przedszkolak został obdarowany dyplomem i upominkami.

Witamy w gronie przedszkolaków „Bajkowego Przedszkola”.

Galeria:

14858793_1276672372395089_1864317629_o

Wycieczka do muzeum

Aby wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o rodzinnej miejscowości w dniu 24 października dzieci z grup najstarszych uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Regionalnego w dworku Oborskich w Mielcu. Pani Iwona Grale zaprosiła nas na lekcję muzealną pt. „Spotkanie z gryfem”. Celem wycieczki było poznanie herbu miasta i legend związanych z gryfem. Dzieci miały możliwość oglądania gryfa na dziełach malarskich, rzeźbach, płaskorzeźbach, chorągwiach, proporcach, ceramice. Szukały obrazków gryfa ukrytych w muzeum a na koniec kolorowały jego sylwetę. Ważne jest również to, że dzieci nie tylko musiały słuchać i oglądać – pani Iwona zadawała im pytania, rozmawiała z dziećmi i chętnie odpowiadała na ich pytania.

Wydaje się, że muzeum to miejsce zbyt poważne dla przedszkolaków – ale nie. Ważne jest odpowiednie zorganizowanie wycieczki – wybór ciekawej tematyki,  przewodnik, który będzie w obrazowy i przystępny maluchom sposób przybliżał im dawne dzieje, pozwoli dzieciom w miarę aktywnie uczestniczyć w swojej opowieści – tak było na naszej wycieczce.

Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom  podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

Galeria zdjęć:

dsc05321

Wycieczka do lasu

 

W środę przedszkolaki pojechały na wycieczkę do lasu. W tym roku szkolnym był to Rezerwat Buczyny w leśnictwie Przyłęk. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Po rezerwacie oprowadzał nas leśniczy -pan Jerzy Kurzawa. Razem z nim obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów.

Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.  Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u małych dzieci.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne.

Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć: 

dscf2432

Spotkanie z policjantami

 

We wtorek, 27 września dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkały się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Nasi goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat: „Bezpieczna droga do przedszkola”. Policjanci razem z przedszkolakami powtórzyli i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa na ulicy: jak poruszać się po drogach, co mówią uliczne sygnały, w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, z kim możemy chodzić po mieście, co robić, gdy zaczepi nas ktoś nieznajomy. Przedszkolaki słuchały także bajki pt. „Jak paw przechodził przez jezdnię” i dzieliły się wrażeniami po jej wysłuchaniu. Na zakończenie umówiliśmy się z naszymi gośćmi na kolejne spotkanie wiosną, na zwiedzanie radiowozu.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i do zobaczenia.

Galeria zdjęć: